Globális kihívások
A fenntartható jövő útján
Globális kihívások
Miként növelhetjük fenntartható módon a globális élelmiszertermelést? A World Resources Institute szerint három óriási szakadékot kell áthidalnunk ahhoz, hogy 2050-re elegendő biztonságos és egészséges élelmiszert termeljünk.
Az első az élelmiszer szakadéka: a 2010-es élelmiszertermelés és a 2050-es kereslet kielégítéséhez szükséges mennyiség közötti különbség, melynek becsült értéke 7400 trillió kalória, ami 56%-kal haladja meg a 2010-ben előállított növényi kalóriákat.
A második a termőföldé: a 2010-ben rendelkezésre álló és a 2050-re szükséges mezőgazdasági területek közötti különbség, feltételezve, hogy az ültetvények és legelők hozamai továbbra is az eddigi ütemben növekednek. Becsült értéke 593 millió hektár, ami majdnem kétszerese India területének.
A harmadik az üvegházhatású gázok kibocsátásának szakadéka: a mezőgazdaság és a földhasználat-változás miatt 2050-re az éves kibocsátásban várható növekedés, melynek becsült értéke 15 gigatonna szén-dioxidnak felel meg.
Globális jelenlét
Ügyfeleink – a hús-, hal-, tojás- és tejtermelők – több mint 75 országban használják termékeinket vállalkozásuk gyarapítására és a világ élelmiszerellátási láncaihoz való hozzájárulásra. Ismerje meg piacaink legfrissebb híreit.
Híreink áttekintéseHelyi hatás
Globális szinten a szakadékok, melyeket át kell hidalnunk, hatalmasak. Szinte leküzdhetetlennek tűnnek. A legnagyobb helyi hatást kiváltó tevékenységekre összpontosítva azonban nem azok. Hiszünk a helyi hatásban – de azt is tudjuk, hogy a globális jelenlét globális felelősséggel jár.
Globális fenntarthatósági programunkat ezért üzleti egységeink köré építettük. A piacok, melyeken működnek, nagymértékben különböznek, ahogy a helyi közösségeik számára fontos kérdések is. A program a helyi kötelezettségvállalásra összpontosít: Támogatjuk és arra biztatjuk üzleti egységeinket, hogy a helyi érintettek elvárásainak megfelelő célokat és törekvéseket tűzzenek ki, és közös értéket hozzanak létre ellátási láncaikban.